×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تازه ها

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Tuesday, 16 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
انسان با تقوا در کشاکش اتفاقات دنیوی موفق می‌شود/ ورود نفتکش های ایران به آب‌های ونزوئلا اوج اقتدار ایران است/ نمایندگان مجلس با جدیت جهش تولید را دنبال کنند

به گزارش کافه خبر قزوین،آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در برنامه زنده تلویزیونی سروش آسمانی که از شبکه قزوین به روی آنتن می رود، اظهار کرد: خدا را شکر می کنیم در اولین فرصتی که خطر ویروس کرونا کمی بهبود پیدا کرد، اولین حضور و نمایش مردمی در نماز عید سعید فطر تجلی پیدا کرد.

وی تصریح کرد: خدای متعال در قرآن کریم در معرفی خودش فرموده، اولین کسی که به تقوا مبادرت می ورزد، خداست و اگر تقوا را حفظ و نگهداریِ عهد و پیمان ها بین انسان و خدا معرفی کنیم، خداوند فرموده من نگهدارنده این پیمانها بوده و سر عهد و پیمان خود هستم و شما نیز طرف دیگر پیمان ها هستید و آنها را حفظ کنید.

امام جمعه قزوین بیان کرد: نماز عید فطر جشن پیروزی در ره آوردهای ماه مبارک رمضان و شب قدر است. عظمت خدا را به برکت ماه مبارک رمضان می بینیم و وقتی چشمانمان را با توبه شست و شو دادیم به خوبی عظمت و کبریایی خدا را درک می کنیم، همانطور که در قنوت نماز عید فطر این مطلب را می گوییم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: خدا فرموده اگر از دانشگاه رمضان به خوبی استفاده کنید، اهل تقوا می شوید و به هر میزانی که آداب ماه مبارک رمضان را رعایت کنیم، به همان میزان به تقوا دست می یابیم.

وی افزود: یکی از مهمترین پذیرایی های خدا در ماه مبارک رمضان، دعا و مناجات بود و به این معناست که با مکتب دعا آشنا شدیم و این فرصت را خوب شناختیم و می باید در طول سال از این فرهنگ به خوبی استفاده می کنیم. توبه و انس و الفت با قرآن را آموختیم و این توبه و انس با قرآن را در تمام طول سال مورد توجه قرار می دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: در قرآن کریم می خوانیم حضرت موسی(ع) به قومش نوید داد از خدا نیرو بگیرید و صبوری کنید خدا آینده زمین را برای بندگان صالح قرار داده است. قاعده کلی را حضرت موسی(ع) بیان کرده که عاقبت و آینده در دنیا و آخرت از آن متقین است.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: کسی که در کشاکش اتفاقات دنیوی موفق می شود شخصی است که اهل تقوا باشد. کسی که در دنیا نیرومند زندگی می کند و سرافکنده و ذلیل نیست، اهل تقواست.

وی ادامه داد: شخصی که آگاه و بینا در دنیا زندگی می کند اهل تقواست، دو ره‌آورد تقوا، دانایی و توانایی است. امام خمینی(ره) زمانی که قیام کردند تنها و بدون هیچ قدرتی مقابل مفاسد ایستادند و امر به معروف و نهی از منکر کردند و قانون تحقیرآمیز کاپیتولاسیون را زیر پا گذاشتند و خدای متعال این شخص اهل تقوا را به جایگاهی می رساند که جهان توسط وی متحول شده و نظم و نظام عالم هم اکنون با افکار و اندیشه های او درحال تغییر است.

آیت الله عابدینی اذعان کرد: در حدیثی از امام کاظم(ع) آمده است مردی از قم قیام می کند و کسانی در اطراف او جمع می شوند و به خوف و خطر ورود می کنند که اهل صلابت و استقامت هستند و هیچ طوفانی نمی تواند آنها را از سرجایشان حرکت دهد، این جماعت از جنگ خسته نمی شوند و ترس در وجودشان نیست. اینها فقط به خدا توکل می کنند و عاقبت از آن اهل تقواست.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ابراز کرد: با توکل به خدا و استقامت در راه حق بساط باطل برچیده می شود همانطور که بساط حکومت پهلوی از ایران برچیده شد. قیام ۱۵ خرداد اسطوره ستم شاهی را درهم شکست و افسانه ها و افسون ها را باطل کرد ما این پیروزی ها را محصول قرآن و عبادت و بندگی می دانیم.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به قیام 15 خرداد، اظهار کرد: امام خمینی(ره) به عنوان بنده و مجری فرمان خدا و کسی که در عصر غیبت سرپرستی مؤمنان را عهده دار هستند، در مقابل مؤمنان لطف، ولایت و رحمت خدا و در مقابل دشمنان، قهر و خشم الهی بودند، همانطور که خداوند اینگونه است.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: 15 خرداد وقتی آغاز می شود، میدان ایفای نقش امام خمینی(ره) مدرسه فیضیه بود اما پس از مدتی مدرسه فیضیه به تمام کشور ایران توسعه پیدا کرد و همه مردم با قلب فیضیه هماهنگ شدند و طولی نکشید چهار دیواری فیضیه به جبهه های جنگ توسعه پیدا کرد و امروز خط مقدم جبهه های جنگ ما غزه، لبنان، یمن وآفریقاست و با قدرت تصمیم می گیریم نفتکش های ما زیر گوش آمریکا وارد ونزوئلا شوند و تهدیدهای آمریکا هیچ تأثیری در حرکت ما نداشته باشد.

وی ادامه داد: پیش از انقلاب اسلامی این گونه نبود و آمریکایی ها در کشور ما هر غلطی می کردند اما حاکمان کشور هیچ حقی برای محاکمه آنها نداشتند و امروز می بینیم با اقتدار نفتشکهای ما در دریا مسیرهای طولانی را طی می کنند و عقب نشینی نمی کنند، این فرهنگ نوینی است که در مقابل مذاکرات بی حاصل قرار دارد و مقابله به مثل با دشمنان است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: امام علی(ع) فرموده هر کجا هستید در مقابل دشمنان محکم برخورد کنید و در مقابل مؤمنان با خوبی و نرمی رفتار نمایید. برای خدا سرکوب کردن ظالمان بر اساس اراده است و اراده الهی بر این موضوع استوار است که ریشه ظالمان را از میان بر دارد و به مؤمنان و مستضعفان عزت عنایت کند.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: اینکه امام فرمود ما آمریکا را زیر پا می گذاریم از منظر سیاسی بیان نکرد، ایشان دین را نشان می دهد و بر اساس ولایت الهی صحبت کرد و حقیقتا این معنا را بیان کردند و این کلام ایشان مبنای ایمانی داشت.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: خدای متعال فرمودند، هرکس با کتاب و مکتب و نام و یاد و اسماء و احکام من زندگی نکند این فرد در آشفته بازار و ترس و سرگردانی و حیرت و استرس و ناامیدی زندگی خواهد کرد.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: خدای متعال می فرماید نماز را برای ذکر و یاد من بپا دارید، زمانی که برای نمازجمعه دعوت می شوید دنبال ذکر حرکت کنید. در این آشفته بازار استرس و ناامیدی و یاس با پناه بردن به یاد و ذکر و وعده های الهی به آرامش می رسید، با کسب آرامش از ذکر خداست که قلب ها آرام می گیرد.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) در وصیت نامه خویش فرمودند با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا از میان شما می روم. امروز جهان نیازمند این فرهنگ است در مقابل این فرهنگ، فرهنگ تهاجمی و رعب انگیز و وحشت زا قرار دارد که عامل ناامنی و ناامیدی و استرس بین ملت ها شده است.

آیت الله عابدینی اذعان کرد: طی روزهای گذشته شاهد بودیم که پلیس امریکا زانوی خود را بر گردن سیاهپوستی قرار داده و درحال فشاردادن است و این فرد هرچقدر التماس می کرد فایده ای نداشت و این سیاهپوست جان خود را از دست می‌دهد و جلوی چشمان مدعیان تمدن و دموکراسی و آزادی این اتفاق رخ می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در پایان با اشاره به شروع مجلس جدید ابراز کرد: آغاز به کار مجلس یازدهم را که حاصل ثمرات ‌و میوه های انقلاب اسلامی به حساب می آید به ملت شریف ایران و هم استانی های عزیزمان تبریک عرض می کنم و امیدوارم نمایندگان قزوین در عرصه قانونگذاری و نظارت بر حُسن اجرای قوانین بیشترین موفقیت را داشته باشند و جامعه ما به سمت جهش تولید حرکت کند و جهش تولید را با همکاری مجلس و دولت و مردم و قوه قضاییه شاهد باشیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.