×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تازه ها

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Tuesday, 16 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
102 کودک کار و خیابانی در قزوین پذیرش شدند

به گزارش کافه خبر قزوین،مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در بازدید از از مرکز حمایت از کودکان کار و خانواده در استان قزوین افزود: بیش از ۵ هزار خدمت تخصصی اعم از روانشناسی، مددکاری، حقوقی، آموزشی و درمانی به این کودکان ارائه شده است.

مریم بیدخام با اشاره به بررسی تحلیلی کودکان خیابانی و کار در استان قزوین اظهار داشت: اطلاعات نشان می‌دهد که ۹۰ درصد این کودکان دارای خانواده هستند و در طول روز ساعت هایی را به منظور کار در خیابان به سر می‌برند.

وی اضافه کرد: بررسی‌های صورت گرفته بیانگر این است که قالب این کودکان کارگرانی هستند که شب ها به خانه بر می گردند، معمولاً به مدرسه می روند و امکان انجام کارهای مجرمانه آنها کمتر است.

این مسئول با بیان اینکه حدود یک درصد از کودکان خیابانی و کار در استان قزوین روابطشان با خانواده قطع شده است، گفت: خانواده این کودکان منتظر بازگشت آنها نیست و همچنین حدود ۹ درصد از کودکان کار و خیابان در خانواده های بدسرپرست زندگی می‌کنند که توسط بهزیستی مورد پذیرش و حمایت قرار دارند.

بیدخام به بازماندن از تحصیل ۶ درصد کودکان کار و خیابانی در استان قزوین اشاره کرد و گفت: از علل آن می‌توان به نبود استطاعت مالی، نبود تمایل به تحصیل و مدرسه و ضعف در کسب نمره و غیره اشاره کرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری توضیح داد : در خصوص کودکان بازمانده از تحصیل و اقدامات تخصصی صورت پذیرفته باید خاطرنشان کرد که در حال حاضر هیچ کودک بازمانده از تحصیلی در مراکز حمایت کودکانه کار و خیابانی وجود ندارد در شهرستان قزوین و تاکستان تنها چهار کودک بازمانده از تحصیل شناسایی شده که اقدامات لازم برای ازسرگیری تحصیلات انها در دستور کار قرار دارد.

بیدخام با اشاره به سلامت و بهداشت کودکان کار و خیابانی افزود: حدود ۹۵ درصد کودکان سالم بوده و ۵ درصد باقیمانده دچار بیماری های روانی جسمی، معلولیت جسمی و ذهنی هستند، با این اوصاف بررسی شاخص های رشدی کودکانه کار نشان می‌دهد که ۸۹ درصد از کودکان دارای رشد طبیعی بوده و حدود ۱۱ درصد از کودکان به صورت نسبی از معیارهای رشد طبیعی پایین‌تر برخوردارند.

وی با بیان اینکه ۷۶ درصد از کودکان شناسایی شده پسر بوده و ۲۴ درصد دختر هستند، یادآور شد: در خصوص بحث خشونت علیه کودکان کار و خیابانی نیز بررسی‌ها نشان داده که ۸۹ درصد از این افراد سابقه کودک آزاری را تجربه نموده اند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.